Uudised ja teated

« Tagasi

Ka augustikuu näitas head lendude täitumust

Transaviabaltika võttis kokku augustikuu lendamise statistika, mis näitas sarnaselt juulikuuga möödunud aasta augustikuust kõrgemat täitumust.

Lennuettevõtte esindaja Rene Must tõi välja möödunud aasta augustikuu lennustatistika: „Aasta tagasi olid samal perioodil näitajad vastavalt Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal 1332 reisijat, mis tegi lennuki keskmiseks täitumuseks 63% ning Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal olid vastavad näitajad 1054 reisijat ning lennuki keskmiseks täitumuseks 45%."

Käesoleval aastal oli augustikuu oma näitajate poolest juuliga üpris sarnane. Lendajaid Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal oli 1725, mis tegi lennuki täitumuse keskmiseks 83% ja Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal teenindati 1131 reisijat, andes lennuki keskmiseks täitumuse protsendiks 54.

Suvekuud on toonud lendajate arvus kasvu, mis tuleneb suursaarte püsielanike kõrval lennanud nii sise- kui välisturistidest. Rene Must avaldas heameelt, et ka püsielanikud on võtnud lennuettevõtte kenasti omaks ja on sama altid kasutama õhutransporti kui turistidki.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika. Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019.  Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab maavalitsustega sõlmitud lepingute läbi lende Kuressaarde ning Kärdlasse. Nädalas lennatakse 12 korda nii Tallinn – Kuressaare – Tallinn liinil kui ka Tallinn – Kärdla – Tallinn liinil.