Uudised ja teated

« Tagasi

Ideekonkurss Vabadussõja mälestusmärgi rajamiseks Hiiumaale

Pressiteade

26.09.2017

Hiiumaa Muinsuskaitse Selts koostöös Hiiu Maavalitsusega kuulutab välja ideekonkursi eesmärgiga rajada Pühalepa kiriku esisele platsile Vabadussõjas langenutele mälestusmärk.

Kuigi Vabadussõda ei puudutanud otseselt Hiiumaad, panustasid meie riigi kaitsmisse ka hiidlased. Täna on Hiiumaa ainus maakond, kus sellist mälestusmärki ei ole. Mittetäielikel andmetel osales Vabadussõjas vähemalt 806 hiidlast, oma elu kaotas neist 54.

Vabadussõja mälestusmärgist kujuneks eelkõige kaasaegne, kunstiliselt ja arhitektuurselt kõrgel tasemel maamärk, mis kõnetaks eelkõige hiidlasi, kuid kutsuks peatuma ka Hiiumaa külalisi, olenemata rahvusest, põlvkonnast või identiteedist ning paneks mõtlema vabaduse kui ühe rahva põhiväärtuse üle.

Ideekonkursi eesmärk on selgitada välja võitja ja sõlmida temaga pakutud ideekavandi alusel hankeleping kunstiteose loomiseks. Eesti Kultuurkapitali ja Kaitseministeeriumi toel  on auhinnafondis kokku 12 000 eurot.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19.01.2018. Täpsem info Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi kodulehel: http://hiiumaamuinsuskaitseselts.eu/

 

Hiiumaa Muinsuskaitse Selts ja Hiiu Maavalitsus