Uudised ja teated

« Tagasi

Hiiumaa kaunid kodud valitud

28. augustil Valgas toimunud üle-eestilise konkursi Eesti kaunis kodu lõpuüritusel andis Vabariigi President Kersti Kaljulaid üle auhinnad vabariigi kaunimate kodude omanikele. Teiste seas said auhinna ka kolm Hiiumaa kodu: Tiina Vilumaa ja Toomas Suusteri kodu Linnumäe külas Pühalepa vallas, Kristi Rasva ja Andres Lebini Tõnise talu Kuri külas Pühalepa vallas ning Marje Sülla ja Arvo Maiveli Miku-Hansu talu Kolga külas Käina vallas.

Tiina Vilumaa ja Toomas Suusteri kodu Linnumäe külas Pühalepa vallas

Kärdla äärelinna vaikses tänavas asuv eramu võlub oma lillerohkusega. Õisi on hulgaliselt terve suve jooksul. Suurte maakividega ääristatud sibullillepeenar on rikkalikus tulbiõies mai lõpus, kui juba valmistub õitsemiseks maja äärde rajatud liiliapeenar. Pere lemmikuteks on kannad, nende õitsemine tähistab suve kõrghetke. Mitmes värvitoonis kannasid on siin üle saja, kusjuures uhkemad isendid on ulatunud katuseräästani.

Õue ümbritsevad, kaunilt pöetud elupuu- ja kuusehekid pakuvad õite pillavale ilule rahulikku tausta ja meeldivat elupaika lindudele.

 

Kristi Rasva ja Andres Lebini Tõnise talu Kuri külas Pühalepa vallas

Tõnise talu juures pälvib eelkõige tähelepanu kivisillutisega sissesõidutee ja vana elumaja kauni taastatud rookatusega. Suure krundi muru on hoolikalt pügatud ja stiilse aiaga ümbritsetud. Lastele on puu otsa ehitatud mängumaja ning köie otsa riputatud lennuk. Õues koosviibimisteks on rajatud puhkekohti mõlemale poole hoonet- sõltuvalt tuule- ja päikeseoludest võib valida hetkel sobiva ning meeldiva istekoha.

 

Marje Sülla ja Arvo Maiveli Miku-Hansu talu Kolga külas Käina vallas

Suur, vana, paljude hoonetega talumajapidamine on korda tehtud ühtses stiilis ja  mõjub väga soliidselt ja korrastatult. Huvitav haljastuselement ühe hoone kõrval on suur leesputkepuhmas, mis olevat samal kohal kasvanud juba aastakümneid. Sauna juures on väliköök mitme suitsuahjuga – nii väikeste kui suurte koguste valmistamiseks. Peremehe eriliseks uhkuseks on tema suvespaa – sest ega hiiu mees ometi saa Saaremaale spaasse minna!