Uudised ja teated

« Tagasi

CPMRi Läänemere komisjon pidas istungi Hiiumaal

Pressiteade 07.10.2016

Läänemere äärsete piirkondade juhid kogunesid 5.-6. oktoobril Hiiumaale. Toimus Mereliste äärealade (CPMR) Läänemere komisjoni istung, kus arutati Euroopa Liidu järgmise rahastusperioodi  kujunemist.

Küsimusele, kuidas Hiiumaale ja Eestile võiks osalemisest CPMRis rohkem kasu olla, vastas komisjoni president Jari Sainio, Helsinki-Uusimaa piirkonnast (Soome): „Eesti mereäärsed maakonnad saavad võimaluse olla esindatud ühtse regioonina. See võimaldab infol paremini liikuda ja eestlastel kujundada ühtset seisukohta komisjoni töös". Sainio lisas veel, et Hiiumaal on suur turismipotentsiaal: „Teie puhtad metsad ja ilusad rannad on kui loodud perepuhkuseks".

Pärnu maavanem Kalev Kaljuste on valitud Läänemere komisjoni 2. asepresidendiks. Eesti liikmespiirkondadeks Läänemere komisjonis on Ida-Virumaa, Hiiumaa, Pärnumaa ja Saaremaa.

CPMR komisjoni arutlusel oli regioonide panus Läänemere strateegiasse, milleks loodi töörühm ettepanekute välja töötamiseks. Läänemere strateegia rakendamist juhib Saksamaa Välisministeerium, kellega hakkab töörühm koostööd tegema. Strateegiadokumendi sisendiks saavad piirkondade ettepanekud tulevaks EL rahastusperioodiks.

Hiiumaa koosolek toimus Kassari Puhkekeskuses. Ringsõidul külastati uut Hiiumaa õlletehast, Hiiumaa muuseumi ja Kärdla sadamat.

 

Reet Kokovkin reet.kokovkin@hiiumaa.ee