Uudised ja teated

« Tagasi

B7 duubelaasta Saaremaa juhtimisel

Balti mere saarte ühenduse B7 duubelaasta Saaremaa eestvedamisel sai peaasjalikult otsa konverentsiga „Kas Saaremaa on mereriik?" ehk „Is Saaremaa a maritime country?"

Saaremaa oli esimene B7 saartest, kellel ühenduse uue strateegia kohaselt tuli juhtsaare rolli täita kaks järjestikku aastat – 2015/2016. Tähtsündmustena mahtus sellesse perioodi kaks suuremat ettevõtmist. Esimesena väärib tähelepanu kunstiprojekt „Ebakõla" ehk „Dissonants", mis toimus 17.-24. maini 2016 Kuressaares. See sündmus keskendus eelkõige kohaspetsiifilisele kunstile. Kas see oli skulptuur või installatsioon, pidi see olema valmistatud kohalikust saadaolevast materjalist ning jääma ilmestama Kuressaare ja selle lähiümbruse kergliiklusteed. Igale  kunstnikule antud loomeala pikkuseks oli 1 km kergliiklusteed. Tulemus leidis igal juhul positiivset vastukaja.

Teine suurem sündmus Saaremaal koondas enda egiidi alla noorsportlased B7 saartelt ja toimus 8.-10. augustini. Järjekordsetel B7 mängudel võistlesid  Gotlandi, Ahvenamaa, Rügeni, Hiiumaa ja Saarema sportlased kergejõustikus, rannavolles ja jalgpallis. Iga kahe aasta tagant toimuvat saarteühenduse spordisündmust võõrustasid saarlased esmakordselt, sest 2016. aastal sai ka Kuressaare endale uue staadioni.


Saarlaste eesistumise ajal kujundati ja võeti kasutusele ka B7 uus logo, mida juuresolevalt pildilt näha võite.

 

 


Uus kaheaastane eesistumisperiood on Rügeni käes ja selle sündmuste programm saab lõpliku kinnituse 21.-22.märtsil 2017 Gotlandil toimuval B7 koordinaatorite grupi koosolekul.