Energeetika infopäev 08. novembril 2012 - Kuidas säästa elektrit ja raha

12.02.14

Infopäev, mis mõjutab Su otsuseid lähitulevikus!

Meie igapäevaelus kulutame kõige rohkem raha energiale -  autokütus, elekter, toasoe erinevatel viisidel.  Põhjamaal on energiateemad alati olulised.  8. novembri infopäeval „Kuidas säästa elektrit ja raha", neist räägitakse. Millised on suundumused täna, 10 ja 100 aasta pärast, millised üleilmsed arengud puudutavad meid ja mida võiksime oma igapäeva elu korraldamisel arvestada. Vastused võid leida Hardo Aasmäe visiooni andvast esinemisest,  sest teada on, et ta oskab alati leida üles huvitavad seosed meie ümbritsevas maailmas.

 

Kuidas säästa elektrit

Kas omas kodus või ettevõttes, igal juhul säästa aastas ühe kuu elektriarve, see meeldiks kõigile. Säästutehnikatest jagab teadmist Tallinna Tehnikaülikooli teadur Toomas Vinnal.

Hiiumaa saab oma elektri mandrilt Saaremaa kaudu. Kui aga naabrid enam voolu läbi ei lase, kas päikesepatareidest piisaks, et kodus valgus oleks ja telekas töötaks? Kas LED lambid on vaid jõuluehteks või saaks ka tänavad valgustatud, milline on LED-i kasutusiga?  Saad targemaks, kui kuulad säästunädala raames toimuva infopäeva ettekandeid.

 

Kuidas säästa raha

Elektriturg avaneb uuel aastal, kas me seda tahame või mitte. See puudutab meid kõiki. Mis asi see on ja miks seda tehakse, saab teada Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ametimehelt ja see järel tutvustavad erinevad elektrimüüjad oma pakette. Esinemise võimalust on pakutud Eesti Energiale, Elektrumile, Imatrale, 220 Energiale. Arvatavasti on see ainuke kord, mil mitu elektrimüüjat korraga hiidlaste ees on.  Kohale tulnud saavad otse küsida, et olla targem, sest valiku tegemiseks on jäänud napilt kuu. Tasub tulla kuulama, sest info tuuakse koju kätte!

 

PÄEVAKAVA (08. novembril 2012 Kärdla Kultuurikeskuses)

11.00 Avasõnad. Riho Rahuoja, Hiiu maavanem

11.10 Mis meist saab lähi- ja kaugemas tulevikus.  Hardo Aasmäe, majandusgeograaf

11.50Elektrienergia säästuvõimalused tarbija elektrisüsteemis (kodutarbijad  ja äritarbijad). Toomas Vinnal, TTÜ teadur

12.40Praktilised kogemused päikesepaneelide paigaldamisel ja kasutamisel.   Sven Lõokene, Taastuvenergia OÜ

13.00 LED- kas tõsine sääst või lihtsalt „moodu värk",   LED House

13.30-13.45 Energeetiline paus

13.45 Ülevaade energiaturu avanemisest – Rasmus Ruuda, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

14.45 Elektrimüüjate esinemised:

Eesti Energia – Mary Enula

Elektrum – Olar Teder

 

Esinemise võimalust on pakutud ka Imatra Elekter AS-le ja 220 Energiale ning selle alusel  võib päevakavas  tulla muudatusi energiamüüjate osas – loodame lisandumist.